Історія училища

Професійно-технічне училище № 92 було створено на прохання міської влади в 1965 році по вул. Калініна, 8 (Наказ Державного Комітету Ради Міністрів в УРСР по професійно-технічній освіті від 16.08.1965г.) на базі училища № 53.

У новоствореному училищі першими майстрами виробничого навчання та викладачами спецдисциплін були: Черняк Н.А., Циганок О.Г., Токмакова О.Ф., Ларикова Р.Г., Сивовол М.Т., Воріханов М.О., Ковальова Л І.П.., Квасова М.Т., Соболєва М.Г. Посаду першого директора училища займав Іщенко Петро Іванович.

1 вересня 1965 року учні стали обживати двоповерхову будівлю, яка раніше була гуртожитком. Після реконструкції з’явилися навчальні класи, кухня-лабораторія, спортзал і буфет. Навчання здійснювалося  у 2 зміни, так як загальна кількість  учнів досягала 620 чоловік. Незабаром відкрилося вечірнє відділення, де навчалися всі, хто мріяв про професію продавця, кухаря, кондитера. Середню освіту учні отримували у вечірній школі. Учні, які приїжджали з інших міст, проживали в приватному секторі м. Сєвєродонецька. Тільки в 1983 році для учнів ТУ № 92 були виділені приміщення для гуртожитку по вул. Леніна, 41б. У цей час очолювала училище Сказатна Зінаїда Михайлівна. Стало традицією проходити учнями училища виробничу практику на базах відпочинку на Чорному та Азовському морях.

На базі кулінарно-торгового училища проходили республіканські, обласні, міські конкурси майстерності. Так майстер виробничого навчання Бабак С.І. завоювала право на обслуговування гостей “Олімпіади – 80” в місті Москва.

У 1987 році директору ПТУ № 92 Лотореву Івану Семеновичу будівельники вручили символічний ключ від нового типового комплексу, куди входили два корпуси із загальною площею 6419,2 кв.м, у тому числі для навчальних цілей – 5819,7 кв.м і гуртожиток загальною площею 3592 кв.м для проживання 500 осіб. Проектна потужність-  720 осіб. Гуртожиток має всі умови для комфортного проживання: кімнати на 2 – 3 особи, приміщення для приготування їжі, кімнати для самопідготовки, зала для проведення вечорів, дискотек, спортивний зал, кабінет медсестри, оздоровчий пункт, ізолятор.

З 1 липня 2001 року Сєвєродонецьке професійне училище № 92 реорганізовано у Вище професійне училище № 92     м. Сєвєродонецька, що затверджено наказом Міністерства освіти і науки України (№ 386 від 17.05.2001р.)

У головному корпусі розміщені адміністративно-господарські приміщення, навчальні класи, кухня-лабораторія, музей, кав’ярня. У другому – актовий і спортивний зали, бібліотека, їдальня, навчальні класи для продавців продовольчих товарів, для продавців непродовольчих товарів, для кухарів і кондитерів. Для проведення уроків з теоретичного навчання обладнано 20 кабінетів. Для проведення уроків з виробничого навчання училище має 4 майстерні, площею 1948 кв.м, кухню-лабораторію з залою для дегустації, площею 90 кв.м, навчальну лабораторію “Малахіт”, навчальний магазин, площею 56 кв.м. Навчально-виробничий торговий комплекс розташований в окремому двоповерховому приміщенні, загальною площею 1050 кв.м.

До складу комплексу входять:

  • їдальня;
  • навчальний магазин;
  • навчальні майстерні й кабінет охорони праці;
  • кафетерій;
  • кондитерський цех.

У навчальному магазині учні займаються організацією продажу продовольчих товарів, вивчають технологію продажу окремих видів товарів, набувають навичок культури обслуговування і розрахунків з покупцями сучасними методами на сучасному торговельному обладнанні.

Кондитерський цех займається виробництвом і реалізацією кондитерських виробів високої якості, а також організацією виставок-розпродажів.

У навчальній майстерні учні проходять виробничу практику, де оволодівають первинними навичками виготовлення різних страв.

У навчальній їдальні, загальною площею 540 кв.м., місткістю 120 місць, проводяться виставки кулінарних виробів, ярмарки, конкурси профмайстерності, конференції, а також реалізація обідів для населення та обслуговування заходів. Організовано харчування учнів та співробітників училища.

До складу навчального комплексу входить кафетерій, де учні опановують сучасні формами обслуговування, вивчають організацію робочого місця бармена та офіціанта, займаються обслуговуванням тематичних вечорів, банкетів, свят, ділових зустрічей.

З метою більш якісного проходження виробничої практики та оздоровлення учнів, училище укладає договори з базами відпочинку, пансіонатами, дитячими оздоровчими закладами на узбережжі Чорного та Азовського морів. Педагогічний колектив докладає багато зусиль для підготовки високоякісних, конкурентоспроможних, мобільних фахівців для підприємств торгівлі та ресторанного бізнесу. ВПУ№ 92 має тісний контакт з багатьма підприємствами міста та області, які надають робочі місця для проходження учнями виробничої практики.

Після закінчення навчального процесу учні займаються в безкоштовних гуртках (хор, вокальний ансамбль, вокально-інструментальний ансамбль, народні танці, сучасні танці) і спортивних секціях (футбол, волейбол, баскетбол, настільний теніс, аеробіка), також працює кілька гуртків технічної творчості, роботи цих гуртків були представлені на регіональних, обласних та міських виставках, а також у музеї училища.

Учні нашого училища неодноразово посідали призові місця в регіональних і обласних олімпіадах, конкурсах майстерності та конкурсах художньої самодіяльності.