ЗВІТ директора Вищого професійного училища № 92 м. Сєвєродонецька Луганської області Ліщішина Миколи Володимировича за 2019 – 2020 н.р.

ЗВІТ

директора Вищого професійного училища № 92

м. Сєвєродонецька Луганської області

Ліщішина Миколи Володимировича

за 2019 – 2020 н.р.

 

 1. Організація навчально-виховного та навчально-виробничого процесу

У 2019-2020 навчальному році  навчально-виробничий процес у професійно-технічному училищі № 92 м. Сєвєродонецька організовувався і проводився у відповідності  до вимог Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, “Державного стандарту професійно-технічної освіти України”, “Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах”,  затвердженого наказом МОН України від 30.05.2006 р. №419 та на підставі Статуту, затвердженого Міністром освіти і науки України Л.М. Гриневич 22.12.2016 p., зареєстрованого в ЄДР, код ЄДРПОУ 02541190 від 17.05.2017р. № 1002581751.

Робота з організації освітнього процесу ведеться у відповідності до плану роботи Вищого професійного училища № 92. План роботи на поточний навчальний рік розглядається та схвалюється педагогічною радою на початку кожного поточного навчального року.

Контингент учнів ВПУ № 92 м. Сєвєродонецька станом на 01.06.2020 р. складає 308 учнів.

Навчання учнів ведеться у відповідності до стандартів СП(ПТ)О.

Основними формами теоретичної підготовки є різні за типами уроки, лекції, теоретичні семінари, практичні семінари, лабораторно-практичні заняття, індивідуальні заняття учнів, консультації, самостійне виконання учнями індивідуальних завдань (реферати, проекти, інші індивідуальні творчі роботи) тощо.

Загальноосвітня та професійна підготовка учнів забезпечена якісною роботою педпрацівників, що мають великий досвід роботи в системі професійно-технічної освіти, на достатньому рівні володіють державною мовою та інформаційно-комунікаційними технологіями.

У вересні були проведені перевірочні контрольні роботи для здобувачів освіти першого курсу з загальноосвітних дисциплін, зроблено аналіз результатів.

Підготовка до олімпіад із загальноосвітніх дисциплін проводилась на достатньому рівні, але результати не дуже втішні. Англійська мова і фізика – ІІ місце, історія та географія – ІІІ місце. Загалом, лише 6% здобувачів освіти всіх ЗП(ПТ)О області, що приймали участь в олімпіадах, набрали більше 50% від максимальної кількості балів. Тому участь в обласному етапі олімпіад було скасовано з математики, біології, фізики та історії.

Необхідно відмітити, що під час аналізу перевірочних контрольних робіт та результатів олімпіад було виявлено ряд проблем. По перше, до ЗП(ПТ)О приходять навчатися здобувачі освіти з низьким рівнем знань із загальноосвітних предметів. По друге, у свідоцтві про БЗСО результати навчальних досягнень часто завищені. Як наслідок, викладачам, які  займаються підготовкою до олімпіад та ЗНО, треба бути справжніми майстрами своєї справи, щоб за 2-3 роки не тільки навчити новому, а й виправити ті прогалини у знаннях здобувачів освіти, які вони придбали протягом 9 років навчання в закладах загальної середньої освіти.

Згідно плану проводились відкриті уроки та виховні заходи:

 • відкритий урок з Історії України «Українська революція: здобутки і кроки», викладач Пономаренко М.О.;
 • захід до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів «Голодомори – біль душі і пам’ять серця», викладач Пономаренко М.О.;
 • літературно-музичне свято «Я до ніг прихилив би Вам небо» для здобувачів освіти І курсу (Кравцова О.В.);
 • радіодиктант національної єдності з української мови (1-5 курси, викладач Кравцова О.В.);
 • свято До дня пам’яті Т.Г. Шевченка «У славі живій Кобзаря» (викладач Кравцова О.В.).

Окремо виділяються заходи, що проводились сумісно з міською бібліотекою, з запрошенням учнів шкіл міста. Це свято «Рідна мова  калинова, інсценізація «По-модньому» за твором М.Старицького; мовне свято «Літературні смаколики», інсценізація уривка з «Лісової пісні» Лесі Українки (керівники викладач Кравцова О.В., бібліотекар Скрипнік Г.О.)

Викладачі загальноосвітних дисциплін активно використовують інформаційні та інтерактивні технології, оформлюються в паперовому вигляді та на електронних носіях, поповнюючи скарбничку дидактичних матеріалів методичного кабінету.

Викладачі загальноосвітних дисциплін приймали активну участь в різноманітних заходах та конкурсах місцевого, обласного та всеукраїнського рівнів:

 1. Обласна краєзнавча конференція «Мій рідний край – Луганщина», конкурс «Державотворення», 1 місце, викладач Пономаренко М.О.
 2. Фінальний етап І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» серед ЗП(ПТ)О, у номінації «Зарубіжна література» – Сєдих Р.С., 1 місце; у номінації «Хімія» – Єгорова І.О., 1 місце.
 3. Обласні заходи НМЦ ПТО:
 • методична секція викладачів зарубіжної літератури, викладач Сєдих Р.С., виступ за темою «Буктрейлер, як стратегія залучення учнів до читання»;
 • методична онлайн-конференція «Організація методичної роботи в ЗП(ПТ)О під час карантинних заходів», викладачі Єгорова І.О., Липчанська Л.І., доповідь «Організація дистанційного навчання під час карантину в Вищому професійному училищі №92 м. Сєвєродонецька»;
 • в рамках методичної секції викладачів природничіх дисциплін у форматі онлайн за темою «Особливості роботи викладача природничих дисциплін в умовах дистанційного навчання», викладач Єгорова І.О. провела відкритий урок з залученням здобувачів освіти нашого навчального закладу з теми «Практична робота №1 (з органічної хімії). Розв’язування експериментальних задач з елементами використання ужиткового експерименту»;
 • методична секція онлайн-вебінар для викладачів історії , викладач Пономаренко М.О., виступ за темою «Підготовка до ЗНО в умовах дистанційного навчання».
 1. Обласні семінари-практикуми МАН (м.Кремінна):
 • соціальне партнерство «Заклади загальної середньої освіти – МАН – Навчальні заклади вищої освіти» як ефективний механізм розвитку дослідницьких компетенцій юних науковців в сучасних умовах» – Сєдих Р.С..
 1. Участь у Всеукраїських конкурсах:
 • конкурс екологічних проектів «Еко-погляд» (учасниця Колесник Н., гр 1-3, керівник Сєдих Р.С.);
 • ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, номінація «Література» (учасниця Луганська А., гр 3-1, керівник Сєдих Р.С.);
 • ХХ Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика (1 місце, керівник Кравцова О.В.);
 • ІІ етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (4 місце, керівник Кравцова О.В.);
 • Всеукраїнський конкурс INTEL EKO Україна, проект «Пробач, Земля», керівник Крюк Д.В. (здобувачі освіти Пристинський О. та Журавльов Д. (гр 2-3) посіли 1 місце на обласному етапі та захищали свою роботу в місті Києві на всеукраїнському рівні);
 • Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Greenwich Pro», приймали участь здобувачі освіти І-ІІ курсів, керівник Шалабонкіна К.Ю.;
 • Всеукраїнський конкурс «Я козацького роду», 5 здобувачів освіти І-ІІ курсу отримали призові місця, керівник Пономаренко М.О..

Протягом року було заплановано і проведено 6 взаємовідвідувань уроків (викладачі Сєдих Р.С., Кравцова О.В., Єгорова І.О., Крюк Д.В., Шалабонкіна К.Ю., Пономаренко М.О.).

Кулінарна методична комісія педагогічних працівників працювала над проблемною темою: «Творча співпраця педагогів та учнів у впровадженні в навчальний процес нових освітніх та виробничих технологій».

Проводилися відкриті уроки та позаурочні заходи, методичною метою яких було впровадження нових освітніх та виробничих технологій та їх вплив на розвиток творчих здібностей здобувачів освіти. Методична тема була відчутна  під час проведення майстер-класів на  позаурочному заході «День відкритих дверей:

 • приготування  медово- імбірних пряників  до  дня Закоханих (майстри в-н Дибок Н.П., Брагинець В.М.);
 • приготування цукрової мастики та прикрас  з неї кондитерських  виробів (майстри в-н Дибок Н.П., Брагинець В.М.);
 • приготування соусу «Бешамель» та кави по – східному (майстер в-н Брагінець В.М.);
 • приготування коктейлів (майстер в-н Рибальченко Т.О.);
 • шоколадна феєрія. Шоколадний  фонтан (майстер в-н Рибальченко Т.О.);
 • елементи святкового сервірування столів (майстер в-н Рибальченко Т.О.);
 • фондю фруктове- смачно, корисно, цікаво (викладач Михайловська Н.В.).

Майстер в/н О.І Виноградова на відкритому уроці виробничого навчання «Карвінг – мистецтво арт – дизайну  страв» через різні форми роботи з здобувачами освіти продемонструвала шляхи формування в них інтересу до професії та вивчення фахових предметів.

З метою популяризації професій ВПУ №92 м. Сєвєродонецька  (кухар, кондитер, продавець, майстер – ресторанного обслуговування, були проведені семінари – тренінги у школах м.Сєвєродонецька.

Брагінець В.М. прийняла участь у вебінарі  за темою: «Проведення віртуальних  лабораторно – практичних з професії «Кухар» в  умовах дистанційного навчання».

Ковальчук Л.О. прийняла участь у інтернет – конференції «Міжнародна співпраця в галузі професійної освіти».

Башкардіна Н.І. розробила урок – конференцію за темою «Інновації у  технологічно  – інструкційних картах приготування страв  з м’яса».

Бадах Г.М. та Лебедєва Л.С. розробили  урок – конференцію за темою «Страви  з макаронних виробів».

Доопрацьовано СП (ПТ)О «Кухар дитячого харчування» за компетентнісним підходом (викладач Михайловська Н.В.).

Розроблені  нові види  буклетів  з професій  ВПУ№92 м. Сєвєродонецька (викладач Карпенко Г.О.).

Новицька Л.М.  розробила урок за темою «Використання алкогольних напоїв у кулінарії».

Брагінець В.М  оформила методичну розробку уроку  за темою: «Технологія приготування пісочного тіста та виробів з нього».

Дибок Н.П. та Брагінець В.М.  оформили методичну розробку уроку  за темою: «Технологія приготування виробів із дріжджового тіста».

Створено збірник дидактичних  матеріалів за темою «Інноваційні  технології приготування страв» (викладач Карпенко Г.О.).

Торговою методичною комісією розроблені:

 1. Методична розробка з предмету «Товарознавство продовольчих товарів» на тему: «Печиво» (викладач Деркач В. В.).
 2. Методична розробка з предмету «Економічна теорія» на тему «Європейські гроші» (викладач Липчанська Л. І.).
 3. Розробка макету «Календар ВПУ-92 на 2020 рік» (майстер в/н Агафонова О. В.).
 4. Методична розробка уроку виробничого навчання за темою «Молоко та молочні товари» (майстер в/н Крижна  Г. Б.).
 5. Виступ в ефірі «Донбас lite» «В день яблук» (майстер в/н Марченко А.О.).
 6. Підготовка презентації «Стратегії розвитку підприємства» (викладач Липчанська Л. І.).
 7. Методична розробка з предмету «Харчова безпека товарів» (майстер в/н Агафонова О.В.).
 8. Методична розробка з предмету «Облік і звітність» за темою «Заповнення супровідних документів на товар» (майстер в/н Крижна Г. Б.).
 9. Презентації з професії «Продавець, офіціант» (майстер в/н Марченко А.О.,  викладач Деркач В. В.).
 10. Участь у тижні відкритих дверей.

Протягом року було заплановано і проведено 4 взаємовідвідувань уроків теоретичного та практичного навчання (Нікончук Л.Я., Бабак С.І., Агафонова О.В., Липчанська Л.І.,).

Організація навчально-виховної роботи здійснюється і контролюється заступником директора з навчально-виховної роботи у відповідності до річного плану виховної роботи. Виховну роботу ВПУ № 92 м. Сєвєродонецька плануємо  за ціннісними орієнтирами, спрямовуючи  діяльність на всебічний розвиток особистості. У світлі змін, що відбуваються в українському суспільстві та освіті, педагогічний колектив ВПУ № 92 м. Сєвєродонецька визначив патріотичне виховання як пріоритетний напрямок виховної діяльності училища.

Проблема, над якою працює методичне об’єднання класних керівників: «Формування громадянина-патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю». У своїй роботі колектив класних керівників керується основними орієнтирами стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 рр., календарним планом заходів щодо національно – патріотичного виховання молоді на 2019-2020 н.р.

Значну увагу вихованню кращих моральних якостей патріота України приділяють класні керівники та куратори.  Кравцова О.В., Пономаренко М.О., Сєдих Р.С., заступник  директора з виховної роботи Носкова І.Г. організовують  різноманітні виховні заходи, спрямовані на пізнання історії рідного краю і народу, виховання поваги до української мови, звичаїв, традицій, гордості за приналежність до української нації, формування поваги до європейських цінностей. Вони проходять як у формі мистецьких свят («Я до ніг прихилив би небо», «Рідна мова калинова»), так і у формі бесід, години спілкування («Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину», «Українські традиції у моїй сім’ї», «З  чого починається Батьківщина»), виставок фотостіннівок («Ми – справжні  українці», «Це край, де я родилась і живу»).

Щорічно організовуються заходи із відзначення Дня української писемності, Дня рідної мови, Шевченківських днів, а також відзначення ювілейних дат з життя українських письменників та поетів. Чимало таких заходів висвітлено у ЗМІ.

Особлива увага приділялась відзначенню   Дня народження Т.Шевченка. Зокрема, на високому рівні були проведені літературно-музична композиція «У славі живій Кобзаря», історичне ревю «У Шевченковім серці живе Україна», театралізоване дійство «Мене там мати повивала», мистецьке свято «Поезії Шевченка – мовами світу», на якому твори Кобзаря звучали українською та англійською мовами, виставка малюнків, конкурси читців.

Цікавими і змістовними були заходи Кравцової О.В.: «Квітуче слово поезії в прозі Ольги Кобилянської», «Чарівна подорож у казковий світ дитинства Олександра Довженка», «Ти для нас не тільки поетеса, а й добрий дух вкраїнської землі» (до дня народження Лесі Українки»), «Духовний олімп України» (до дня народження Ліни Костенко)та інші.

За 2019-2020 навчальний рік були успішно проведені масові заходи:

 • «Досягни успіху! »(вересень);
 • « Хай буде мир на всій землі»(вересень);
 • «Козацький гарт» до Дня захисника Вітчизни (жовтень);
 • «Не споглядати й говорити, а працювати і творити»(жовтень);
 • «Права людини – найвагоміше досягнення людства». Листопад – тиждень права;
 • «Дива у день Святого Миколая». Грудень – місячник народного календаря;
 • «Українська революція очима сучасників» (січень);
 • «Пам’ять єднає» захід із вшанування пам’яті Захисників України (лютий);
 • «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!» захід із вшанування пам’яті Захисників України (лютий);
 • «Герої не вмирають»;
 • « За що ми заплатили кров’ю» круглий стіл онлайн.

Протягом року були проведені наступні заходи та проекти:

 1. «День здоров’я» (вересень).
 2. Проект «Моральні кордони» (з вересня по травень), олімпійський тиждень (вересень).
 3. «Голгофа голодної смерті» до Дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів, семінар «Стоп насильству» (листопад).
 4. Військово-патріотичний проект «Від героїчного минулого до мирного майбуття», свято «Дива на День Святого Миколая» (грудень).
 5. «Навіки разом!» – захід до   Дня Злуки (січень).
 6. 6. Тиждень відкритих дверей (березень).

Отже, виховна робота ВПУ № 92 м. Сєвєродонецька була спрямована на реалізацію виконання  Концепції національно – патріотичного  виховання дітей та молоді.

У 2019-2020 н.р. було проведено 3 засідання методичної секції класних керівників у звичайному форматі та одне  в онлайн режимі.

Профілактика правопорушень.

Проведено 20 засідань з ради профілактики правопорушень.

7 здобувачів освіти, які знаходяться на внутрішньо училищному обліку.

3 здобувача освіти знаходяться у «зоні ризику».

1 здобувач освіти знаходиться на обліку в поліції.

1 скоїв злочин.

З 01.09.2019 року в училищі навчається 24 дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Два рази на рік їм надається безкоштовний медичний огляд.

Всього було випущено у 2019 – 2020 н.р. 3 сиріт, всі вони працевлаштовані та отримали допомогу при працевлаштуванні.

Навчально-виробничий та навчально-виховний процес в училищі потребує постійного контролю, який здійснюється за графіком, складеним заступником директора з навчально-виробничої роботи та затвердженим директором ВПУ № 92 м. Сєвєродонецька. Підсумки вивчення роботи педагогічних працівників розглядаються на засіданні педагогічної ради та враховуються при їхній атестації.

У літній період минулого року виробничу практику успішно відпрацювали майже 100% здобувачів освіти перехідного контингенту, у яких саме на цей період часу за навчальними планами передбачена самостійна практична підготовка на підприємствах торгівлі та громадського харчування.

На виїзді, у оздоровчих закладах України (санаторій «Кирилівка», дитячий центр оздоровлення «Зоряний» Запорізької обл.),  відпрацювали 38 здобувачів освіти груп першого та другого курсів. За програмою «INTERNOBMEN» м. Албена, Болгарія пройшли стажування ще 32 здобувачі освіти другого, третього та четвертого курсів. На виїзді були зароблені кошти, переведення 50% заробітної плати здобувачів освіти на розрахунковий рахунок ВПУ №92 м. Сєвєродонецька склало близько 220тис.грн.

Усі інші здобувачі освіти успішно відпрацювали виробничу практику за місцями проживання, як у м.Сєвєродонецьку так і по області. Найактивніші з роботодавців: с/м «Сім,я», кафе «Стойка», «Істамбуліца», «Восток», «Грузія», закусочна «Раздол», ресторація «Азія Мікс», ресторан  «Голден палац», «Сальвадор», «Форест», кафе-бар «Клєвєр», бар «Пузо-паб», піцерія «Олива-піца», ПП «Форнетті», «Смаковниця» та багато інших. Було зароблено та переведено кошти у сумі близько 122 тис. грн.

Продукція нашого НВТК користувалась попитом у містян та гостей міста. Наші здобувачі освіти із груп продавців, під керівництвом майстрів виробничого навчання, здійснили  виїзну торгівлю  на наступні заходи: педагогічну  конференцію, змагання на тренувальному полігоні ГУ ДСНС, профорієнтаційні проекти «Живи та працюй в Україні» та «Професійні рубежі», міський захід «Масляна», інше. Здобувачі освіти з груп кухарів, кондитерів були залучені до виготовлення продукції як для повсякденної реалізації так і за спеціальними замовленнями. Силами учнів та майстрів виробничого навчання було проведено багато обслуговувань замовних заходів: брейк-кави для учасників семінару профспілкового активу ПрАТ «Азот», обласної конференції для медичних сестер ТОВ «Юрія-Фарм», дитячи заходи та корпоративи до святкування Нового року, інше.

Методична робота педагогічного колективу спрямована на втілення інноваційних технологій у навчальний процес. Методичним кабінетом створені методичні рекомендації до написання та оформлення методичних розробок, організація методичної роботи у Вищому професійному училищі № 92 м.Сєвєродонецька, положення про рейтингову оцінку діяльності педагогічних працівників ВПУ № 92 м. Сєвєродонецька, порядок формування рейтингу, оновлено порядок проведення кваліфікаційної пробної роботи.

Оцінкою будь-якої роботи є її результат. Здобувачі освіти й педпрацівники училища постійно беруть участь у різноманітних конкурсах, олімпіадах та конкурсах професійної майстерності, що проводяться в училищі, у регіоні та області.

Безперервно проводилась самоосвітня робота  педагогів через навчання на курсах підвищення кваліфікації, використання Інтернет – ресурсу,  вивчення наукової, довідкової літератури, нормативних документів та методичних рекомендацій, підсумком  якої  були методичні розробки уроків теоретичного та практичного навчання, презентації з тем по предметах, буклети з професій, семінари – практикуми.

Декілька років працює веб – сайт училища, є сторінка у Facebook та  Instagram. На цих сайтах систематично оновлюються новини та відображаються всі напрямки роботи навчального закладу. Багатий вміст фото – та відеоматеріалів, які відображають проведення навчально-виробничого процесу.

Відповідно до методичних рекомендацій щодо дистанційного навчання в період карантину, проведені он-лайн інструктажі здобувачів освіти та їх батьків, роз’яснювальна робота щодо виконання завдань. З метою ефективного впровадження дистанційного он-лайн навчання вчителям та майстрам виробничого навчання надано методичну допомогу щодо розробки індивідуальних навчальних планів. Було рекомендовано вибрати доступну і зручну он-лайн форму навчання для здобувачів освіти, використовуючи освітні портали, сервіс онлайн-тести «На Урок» (Агафонова О.В., Липчанська Л.І.), платформа Google Classroom (Кудря К.М., Ліщішин М.В., Єгорова І.О., Пономаренко М.О., Крижна Г.Б., Липчанська Л.І., Шалабонкіна К.Ю.), рекомендовані МОН. Викладачі та майстри виробничого навчання ведуть свої професійні блоги (Кудря К.М., Нікончук Л.Я., Крижна Г.Б., Єгорова І.О., Липчанська Л.І., Брагінець В.М., Ісаєнко А.А., Мартиненко І.А., Деркач В.В., Михайловська Н.В., Агафонова О.В. та ін..)

Адміністрація та учні ВПУ № 92 м. Сєвєродонецька плідно співпрацюють з громадськими організаціями: профспілкою ПРАТ  «Сєвєродонецьке об’єднання АЗОТ», міським Будинком культури, міським Центром дитячої і юнацької творчості, Галереєю мистецтв,  Міською публічною бібліотекою.

Училище бере найактивнішу участь у всіх спортивних та фізкультурно – оздоровчих заходах, що проводяться міським відділом молоді та спорту, профспілковим комітетом ПРАТ «Азот»:

 • обласна спартакіада учнів ПТНЗ (вересень);
 • спартакіада учнів по міні – футболу, баскетболу, малому тенісу, легкої атлетики, волейболу (вересень);
 • день здоров’я (вересень);
 • змагання з міні футболу серед здобувачів освіти І курсу (вересень);
 • змагання до Дня Захисника Вітчизни «Козацька наснага» (жовтень);
 • змагання з міні футболу серед здобувачів освіти ІІ – ІІІ курсу (жовтень);
 • першість з настільного тенісу (листопад);
 • змагання до Дня Збройних сил України «Козацька наснага» (грудень);
 • першість з волейболу (грудень);
 • кубок училища з волейболу (січень).

Головним досягненням 2019 – 2020 н.р. є відкриття тренажерного залу.

 

 1. Виконання обсягів державного замовлення

Щорічно затверджуються обсяги державного замовлення на прийом здобувачів освіти на навчання за відповідними професіями. В умовах демографічного спаду форми профорієнтаційної роботи колективу ВПУ № 92 м. Сєвєродонецька набувають різноманітних змістовних, нестандартних форм і методів.

В училищі  створена агітбригада, яка на високому художньому рівні пропагує всі професії, з яких ведеться підготовка кваліфікованих робітників. Це обов’язкові виступи на днях профорієнтації в кожній школі міста, участь в «Клубах – профі», конкурсах професійної орієнтації для випускників 9-х і 11-х класів загальноосвітніх шкіл міста.

В училищі створено наказ про закріплення педагогічних працівників за загальноосвітніми школами міста та регіонами області. Затверджений персональний план набору кожному педпрацівнику. Матеріали з пропаганди робітничих професій  друкуються в засобах масової інформації, демонструються по телебаченню протягом року. Буклети, візитки, оголошення, пам’ятки-складки – та інші друковані засоби професійної орієнтації молоді роздаються випускникам шкіл. Усі ці заходи дають змогу виконувати державне замовлення.

 

Рік План прийому % виконання Випуск Контингент Відрахування
2019-2020 КР 125

МС 36

100 116 339 30

 

Відраховано:

– за І семестр 23 особи (ПЗСО – 14 осіб, БЗСО – 9 осіб);

– за ІІ семестр 7 осіб (ПЗСО – 4 особи, БЗСО – 3 особи).

Випуск:

 • ПЗСО – 57 осіб;
 • БЗСО – 59 осіб.

Особлива увага приділяється питанню збереження контингенту, а саме:

– проводиться  аналіз причин втрати контингенту по групах;

– пропонуються заходи щодо збереження кількості учнів;

– пропонуються методи заохочення керівників груп щодо збереження

контингенту учнів.

Питання працевлаштування випускників завжди  знаходиться в пріоритеті. Два рази на рік це питання виноситься на обговорення педагогічної ради. Щорічно проводяться моніторинг закріплення випускників на робочих місцях, зустрічі з роботодавцями, ярмарки-вакансії та інші заходи для покращення роботи по закріпленню випускників на робочих місцях. Так у 2019 – 2020 роках були працевлаштовані 45 осіб, продовжують навчання – 34 особи, по уходу за дітьми – 13 осіб, призив на військову службу – 1 особа, 23 особи продовжують працевлаштування..

За результатами моніторингу, закріплення на робочому місці поки ще низьке, воно має причини, а саме:

 • низький рівень заробітків;
 • відсутність соціальних гарантій;
 • ненормовані робочі зміни;
 • нестабільність ситуації в регіоні.

Питання працевлаштування та закріплення випускників на робочих місцях необхідно покращувати, бо це є першочерговим показником роботи колективу.

 

 1. Розвиток навчально-матеріальної та навчально-методичної бази

За звітний період проведена значна робота з відновлення навчально-матеріальної бази училища.

Щороку проводиться косметичний ремонт усіх кабінетів, майстерень, спортивної зали, господарських приміщень зовні та всередині. Ведеться ремонт НВТК училища.

В училищі постійно працює бібліотека.

За звітний період придбано:

–  13 ноутбуків;

– 10 мультимедійних проектора;

– 3 комп’ютера;

– МФУ – 5;

– екран – 5 штук.

Усі навчальні кабінети оснащено комп’ютерною технікою, комп’ютери підключені до мережі Інтернет за допомогою кабелів або системи Wi-Fi.
Є в наявності ліцензовані програми. Оснащено 2 комп’ютерних класи. Поступово здійснюється ремонт навчальних корпусів та гуртожитку: опоряджуються стіни та стелі, оновлюється підлога.

В училищі працює НВТК ВПУ № 92 м. Сєвєродонецька, у складі якого: навчальна їдальня, навчальний кафетерій «Діалог», навчальний магазин, навчально-практичний  центр сучасних харчових технологій. Протягом навчального року здобувачі освіти відпрацьовували виробниче навчання у навчальних майстернях відкритого типу (НВТК). Для більш успішного опанування навичками, навчальні майстерні були дооснащені сучасними видами обладнання (за рахунок обласного бюджету): плитами електричними промисловими, каво машиною, м’ясорубкою, ваннами мийними, столами-вітринами, шафами-вітринами. Згідно вимог НАССР було придбано: винищувач для комах,  стерилізатор для яєць та ножів, термоконтейнери, кухонний посуд.

Усі виробничі майстерні працюють згідно з навчальними планами та програмами за професіями. Забезпеченість робочими місцями складає  100 %.

План методичної роботи на поточний рік складається відповідно до аналізу методичної роботи за минулий навчальний рік, враховуючи результати діагностичного вивчення професійної компетентності педагогів училища. Усі плани роботи методичних комісій узгоджені, затверджені на засіданнях педради на початку навчального року.

В училищі створені 4 методичні комісії:

– кулінарна методична комісія – голова Карпенко Г.О.;

– торговельна методична комісія – голова Деркач В. В.;

– методична комісія загальноосвітніх дисциплін – голова Сєдих Р. С.;

– методична комісія класних керівників – голова Пономаренко М.О.

Робота методичних комісій спрямована на вирішення загальних методичних проблем: підвищення професійної і педагогічної майстерності викладачів, майстрів виробничого навчання, удосконалення навчально-виробничого процесу і зміцнення навчально-методичної бази училища. На засіданнях методкомісій вивчаються поточні нормативні документи, обговорюються відкриті уроки, слухаються доповіді щодо новітніх педагогічних технологій, розглядаються та затверджуються завдання до поетапних, тематичних атестацій, творчих дипломних завдань тощо. Розроблені програми та перелік навчальних робіт до всіх професій з урахуванням поетапної атестації на відповідний кваліфікаційний рівень, що відповідають вимогам освітньо-кваліфікаційних характеристик державних стандартів СП(ТП)О.

Молодим педагогам надається кваліфікована допомога досвідченими викладачами та майстрами виробничого навчання училища. Крім колективних форм методичної роботи, широко застосовуються й індивідуальні методи роботи.

 

 

 

 1. Якісний склад педагогічних працівників. Наявність кадрових резервів та робота з ними

Навчальний процес в училищі забезпечують 65 педпрацівники, у тому числі:

–    старший викладач – 3;

–    викладач-методист – 2;

–    спеціаліст вищої категорії – 13;

–    спеціаліст першої категорії – 4;

–    спеціаліст другої категорії – 5;

–    майстер виробничого навчання І категорії – 1;

–    майстер виробничого навчання ІІ категорії – 3.

Вищу освіту мають 36 педпрацівники з них магістр – 4, освітній рівень бакалавра – 3, молодшого спеціаліста – 16, кваліфікованого робітника – 10.

Щорічно складається кадровий резерв на керівника навчального закладу. Особи, що зараховані до кадрового резерву, проходять підвищення кваліфікації згідно з графіком, мають відповідну освіту та стаж роботи 15 і 3 роки в системі П(ПТ)О. Усі призначення на керівні посади здійснюються тільки з кадрового резерву.

Педагогічні працівники училища проходять атестацію відповідно до графіка. Атестаційна комісія проводить атестацію у відповідності до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 06.10.2010 р. № 930.

За 2019-2020 навчальний рік

Прийнято на роботу 9 осіб:

із них майстрів в/н – 4

АГЧ – 3

АГВ – 2

Звільнено – 15осіб:

із них майстрів – 5

викладачів – 1

АГЧ – 6

АГВ – 3

У 2019-2020 навчальному році пройшли  атестацію 8 педагогічних працівників.

 

 1. Дотримання вимог нормативно-правових актів щодо створення та забезпечення умов праці педпрацівників

Умови праці педпрацівників ВПУ № 92 організовані й функціонують у відповідності до нормативно-правових актів, якими керується у своїй роботі директор училища, це:

– Закон України «Про освіту»;

– Закон України «Про професійно-технічну освіту»;

– Закон України «Про охорону дитинства»;

-Указ Президента України «Про додаткові заходи щодо вдосконалення професійно-технічної освіти в Україні»;

– Постанова Верховної Ради «Про стан і перспективи розвитку професійно-технічної освіти в Україні» від 03.04.2003 р. № 699;

– Постанова KM України «Про затвердження Положення про професійно-технічний заклад» від 05.08.1998 р. № 1240.

 

 1. Соціальний захист

 

Цей напрямок в роботі ведеться чітко і відповідно до пунктів колективного договору.

За період з вересня по  червень:

Надійшло 32 лікарняних листи співробітників ВПУ№92. Всього виплачено лікарняних – 40,1 тис. грн..

Виплачено:

Допомогу на оздоровлення пед. працівників – 292,4 тис. грн..

Премії до професійних свят – 64,1 тис. грн..

Премії за високі показники у роботі – 212,3 тис. грн..

Виплати по 57 статті – 5,8 тис. грн.

Поздоровлення ювілярів – 3,1 тис. грн.

Витрати на поховання – 1,5 тис.

 

 1. Інформація з фінансової діяльності за 2018-2019 роки 

Додаткові кошти фінансування

 

2018 рік                                 2019  рік 

                                                                                                           

 1. Доходи по спецрахунку, Всього   1653432 грн           1501598                     – 

У т.ч.                                                  

Виробнича практика  –                      658134                                   626296                       –

Послуги копіювання –                                      1810                                   1415                            +

Прожив. у гуртожитку  –                    455                                        2797                          –

Від реалізації майна –                         5082                                       7098

 

НВТК, у т.ч.                                        855260                                   779353                       -745907

 

навчальна їдальня                              463240                                   413531                       -49709

навчальний магазин                          109301                                   83578                         -25723

кафетерій                                            14944                                     10779                          -4165

буфет                                                   267775                                   271465                       +3690

 

спонсорські внески    –                       132691                                   84639                            –

 1. Витрати за спецфондом                       2019 рік                                                                    

1) заробітна плата, нарахування на з/пл.  – 322101

2) матеріали, інвентар, господарчі товари  –          251304

3) продукти харчування для НВТК  –                      496287

4) поточний ремонт, РРО, копіювання –                83757

5) відрядження                        –                                  21769

6) опалення                                                                75984

7) водопостачання                             –                      9735

8) електроенергія                               –                      79008

9) навчання співробітників з ОП                             8573

10) податки                                         –                      397

11) придбання довгострокового обладнання         76379

12) капітальний ремонт у гуртожитку                  93464

13) капітальний ремонт тренажерного залу         139143

14) медикаменти                                                        2500

15) вивіз сміття                                                            2471

 

Всього:                                                                       1657901

Дані щодо придбання товарно-матеріальних цінностей по ВПУ №92 за 2018 – 2019 роки    

                                                                     (грн.)

Придбання матеріалів, інвентаря, обладнання
2018 2019
кількість сума кількість сума
касовий аппарат 2 12600
Ноутбук 6 99000
Компьютер
Проектор 10 140000
Холодильник 1 3450
МФУ
тележка для офіціантів
Кондиціонер
Машина пральна
Крісло офісне
Жалюзі вертикальні
піч мікрохвильова
стенд інформаційний
Монітор
Міксер
Водонагрівач 1 2500
посуда спеціальна 15 8295
стенд інформаційний 4 1900
музінструменти
інтерактивна дошка
Шафа пекарська
Плита електрична 1 5500
Кабінет хімії
Разом 19 29845 21 243400

Дані по фінансово-господарській діяльності ВПУ №92 за 2018 – 2019 роки

 

Загальний фонд (надходження з обласного бюджету та бюджету розвитку)

(тис.грн.)

Показники роки
2018 2019
надход-ження викорис-тання надход-ження викорис-тання
Оплата праці працівників,

нарахування на заробітну плату

9863,9 9863,9 10215,2 10215,2
Придбання матеріалів, медикаментів, м’якого інвентаря 1612,9 1612,9 153,5 153,5
Придбання продуктів харчування, готівкові кошти учням-сиротам 177,3 177,3 213,6 213,6
Оплата банківських та інших послуг, поточні ремонти 1068,5 1068,5 551,3 551,3
Оплата теплопостачання 2105,1 2105,1 2265,6 2265,6
Оплата водопостачання і водовідведення 63,0 63,0 65,5 65,5
Оплата електроенергії 319,0 319,0 317,5 317,5
вивіз сміття 13,7 13,7
Виплата стипендій та інші трансферти 2698,5 2698,5 2572,5 2572,5
придбання довгострокового обладнання 1244,5 1244,5 264,5 264,5
 

Разом

19152,7 19152,7 16632,9 16632,9

 

 1. Охорона праці

 

Протягом 2019 – 2020 навчального року службою ОП училища була проведена наступна робота:

 1. Поводилися рейди щодо виконання правил і норм з охорони праці, пожежної безпеки, перевірялися умови праці на робочих місцях, стан санітарно-побутових приміщень.
 2. Всі працівники своєчасно проходять щорічний та періодичний медичний огляд.
 3. За звітний період було зареєстровано 3 випадка побутового травматизму (Скрипнік Ганна Олександрівна, Михайловська Наталія В’ячеславівна, Шляхов Микола Іванович). Всі випадки були розглянуті на засіданні по соціальному страхуванню.
 4. Навчання за запитаннями надзвичайних ситуацій пройшли 2 спеціаліста. 3 спеціаліста пройшли навчання з охорони праці.
 5. Під час «Тижня з охорони праці» викладачі, майстри виробничого навчання, технічний персонал пройшли перевірку знань з охорони праці в режимі он-лайн.
 6. Придбано медикаментів на суму 4739,00 грн.
 7. Проведено вимірювання опори заземлюючих пристроїв електроустаткування на суму 4000,00 грн.
 8. Встановлено пожежну сигналізацію в начальному корпусі на суму 179 768,00 грн.
 9. У період з 13.03.2020 року по 18.03.2020року була проведена позапланова перевірка приміщень, будівель, споруд території училища Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Незважаючи на деякі недоліки відмічається позитивна робота нашого колективу на цьому напрямку.

 

 1. Робота АГЧ

 

Протягом звітного періоду технічний персонал був вчасно забезпечений матеріалами та миючими засобами. Навчальний заклад був вчасно підготовлений до нового навчального року:

 • проведені часткові ремонти учбового корпусу, СПК, гуртожитку;
 • проведена опресовка опалювальної системи та її запуск. Опалювальний період проходив безперебійно;
 • відкриття тренувальної зали з капітальним ремонтом душової та роздягальні;
 • заміна вікон на пластикові в учбовій лабораторії та ремонт роздягальні для учнів;
 • придбання матеріалів на суму 174 837 грн.;
 • для здобувачів освіти, які мешкають в гуртожитку придбали пральні машини, стаціонарні електропечі та мікрохвильові печі;
 • виконано ремонт препараторської кімнати майстрів;
 • розпочато ремонт в кімнатах гуртожитку (планується відремонтувати 16 кімнат);
 • підготовка споруд училища до опресування системи опалення до наступного опалювального сезону;

Запланували на літній період замінити миючі раковини в учбовій лабораторії та встановити водопідігрівач, частково провести ремонти по всім спорудам училища.

 

 1. Ефективне використання та збереження державного майна

Навчальні корпуси, майстерні, господарські приміщення побудовані в 1987 році. Усі будівлі знаходяться в одному місці за однією адресою, крім НВТК, котрий розташований за іншою адресою, в 400 метрах від ВПУ № 92. Завдяки постійному догляду всі будівлі знаходяться в задовільному стані, постійно експлуатуються, опалюються централізовано. Налагоджено водопостачання та відведення стоків.

В училищі постійно функціонує бібліотека, їдальня,  спортивна зала, актова зала.

До складу НВТК входять:

– їдальня;

– навчальний магазин;

– навчальні майстерні й кабінет охорони праці;

– кафетерій;

– кондитерський цех;

– навчально-практичний центр.

За збереження майна несуть адміністративну відповідальність директор, завгосп, інженер з охорони праці, закріплені за навчальними приміщеннями педагоги.

Проектна потужність училища – 720 осіб, станом на 01.06.2019 р. навчається  339 осіб.

Навантаження навчальних приміщень становить 100%. Збереженню державного майна сприяє служба охорони, яка організована в училищі.

 

Безумовними завданнями колективу залишаються:

 1. Своєчасна підготовка навчального закладу до нового навчального року.
 2. Виконання плану регіонального замовлення на підтримку робітничих кадрів.
 3. Впровадження прогресивних методів реклами навчального закладу для збільшення кількості здобувачів освіти на наступні роки.
 4. Продовження впровадження підвищення кваліфікації педагогічних працівників на основі сучасних технологій за галузевим спрямуванням.
 5. Збереження контингенту здобувачів освіти протягом навчального року.
 6. Посилення профорієнтаційної роботи серед учнів шкіл м. Сєвєродонецька та області.
 7. Забезпечення працевлаштування випускників училища.
 8. Розширення кола підприємств-замовників кадрів.
 9. Проведення моніторингових досліджень навчальних досягнень кожного здобувача освіти та групи в цілому.
 10. Участь у конкурсах фахової майстерності серед педагогів та здобувачів освіти.
 11. Впровадження сучасних освітній та виробничих технологій у навчально-виробничий процес.
 12. Робота педагогічного колективу над методичною темою на основі компетентнісного підходу.
 13. Поширення передового досвіду членів педагогічного колективу через презентації, науково-практичні конференції, семінари-практикуми, тренінги, школи передового досвіду.
 14. Систематичний аналіз науково-методичного рівня викладання предметів та виховної роботи; стан організації виробничого навчання і практики; ведення і використання методичної, планувальної, облікової і звітної документації; стан фізичного виховання і медично-санітарної підготовки здобувачів освіти; стан організації самостійної роботи здобувачів освіти; стан навчально-матеріальної бази.

Завершуючи свій звіт, я хотів би подякувати всьому нашому колективу за ту роботу, яка виконана за звітний період.

Впевнений, що колектив училища розуміє важливість тих завдань які ставить перед навчальним закладом держава, хочу побажати натхнення в роботі, ставити перед собою плани розвитку  і знаходити можливості їх реалізувати. І ми разом зможемо подолати всі труднощі і впевнено рухатися вперед.

Також маю надію, що плани команди адміністрації з подальшого удосконалення навчально-виховного та виробничого процесів будуть спільно і успішно вирішуватися та сприятимуть якісній підготовці сучасних конкурентоздатних робітників.

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x